Rozwój własnego biznesu wymaga sporych nakładów finansowych. Bez nich trudno przeprowadzić modernizację firmy, co jednocześnie przekłada się na obniżenie zarobków. Dlatego banki przygotowały dla przedsiębiorców specjalne produkty, jakimi są pożyczki leasingowe. Sprawdź, czym wyróżniają się takie oferty.

Czym są pożyczki leasingowe?

Leasing to pojęcie, które na dobre zagościło na polskich listach produktów bankowych. Obecnie coraz częściej banki oferują pożyczki leasingowe. Czy taka oferta jest równoznaczna z tradycyjnym i powszechnie stosowanym leasingiem? Pożyczka leasingowa to dobra alternatywa dla zwykłego kredytu lub leasingu właściwego, chociaż postać tego produktu bardziej kojarzy się z pożyczką umożliwiającą zakup środków trwałych będących własnością firmy. W ten sposób można skredytować: samochody, maszyny rolnicze, zakup nieruchomości, wyposażenie biur czy hal produkcyjnych. W przypadku pożyczki leasingowej kredytobiorca po spłatach rat staje się właścicielem danego produktu. Dodatkowo raty są nieco niższe niż przy typowym leasingu. Warto jednak pamiętać, że zaciągnięcie pożyczki leasingowej wpływa na obniżenie zdolności kredytowej danej firmy, co w danym momencie może ograniczać inne inwestycje.

Jak leasing dostosowywany jest to potrzeb Klientów?

Leasing pozwala szybko i sprawnie pozyskać przedmioty potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej. Kluczową rolę w tym wypadku odgrywa maksymalne ograniczenie formalności, dzięki czemu można szybciej korzystać z pieniędzy. W przypadku kredytu przyznanie pieniędzy trwa trochę dłużej. Dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców jest zaliczenie rat leasingowych do kosztów uzyskania przychodów. Co zatem wybrać: pożyczkę leasingową czy kredyt? To oczywiście zależy od potrzeb Klientów.

Jakie firmy powinny skorzystać z pożyczek leasingowych?

Pożyczka leasingowa to bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą się starać o dotacje unijne i nie są przy tym  podatnikami VAT. Okres spłaty zależy od wysokości rat oraz pożyczonej kwoty. Wszystkie zasady dotyczące formy, terminów i wysokości poszczególnych rat znajdują się w dokumentach informacyjnych oraz umowie. Dlatego przed podpisaniem należy dokładnie zapoznać się z treściami dokumentów, jakie wręcza bank. W większości przypadków banki przy wyborze najlepszej formy kredytowania inwestycji oferują pomoc przy wyborze odpowiedniego produktu.