Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (w skrócie ROR) to rodzaj konta osobistego dla Klientów indywidualnych. Tak naprawdę jest to konto bankowe, jakie większość z nas posiada i wykorzystuje do gromadzenia oszczędności i przeprowadzania różnorodnych rozliczeń finansowych.

Czym właściwie jest rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy?

ROR to standardowe konto osobiste przeznaczone dla Klientów indywidualnych. Służy przede wszystkim do bezpiecznego gromadzenia środków finansowych: wynagrodzeń za pracę, stypendium, rent, emerytur itd. Oprócz tego posiadacz takiego rachunku może w prosty sposób dysponować pieniędzmi, wykonując przelewy, wybierając środki z bankomatów czy płacąc bezpośrednio w sklepie. ROR zwykle jest powiązany z kartą płatniczą (chociaż nie musi).

ROR pozwala nam na dysponowanie środkami finansowymi, które w danym momencie są dostępne na naszym rachunku.  Zgromadzone oszczędności mogą być również objęte oprocentowaniem. Oczywiście są także objęte zabezpieczeniem przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny zgodnie z prawem bankowym.

Jak się zatem okazuje, zasada działania rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych jest stosunkowo prosta. Jest to jeden z podstawowych rodzajów kont osobistych, jakie posiadają Polacy.

Jaki rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy?

Klienci Poznańskiego Banku Spółdzielczego mają możliwość założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego dobranego do indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie można znaleźć standardowy ROR prowadzony w złotówkach. Konto pozwala na bezpieczne gromadzenie oszczędności i dokonywanie wszelkich rozliczeń pieniężnych. Klienci mają możliwość obsługi konta przez internet oraz aplikację mobilną. Nasz bank zapewnia też szeroki wybór międzynarodowych kart płatniczych, które mogą być powiązane z kontem.

Zapewniamy również specjalny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy przeznaczony dla osób młodych. ROR dla Młodych to szereg wyjątkowych korzyści, a przede wszystkim zero opłat za prowadzenie rachunku, wpłaty i wypłaty w kasie banku i wszystkich bankomatów w Polsce i na terenie UE oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EOG), z wyjątkiem Szwajcarii.